Remontas po avarijos

Pilnas automobilio atstatymas

Automobiliai gaminami taip, kad avarijos metu kėbulo detalės lūžtų tam tikrose vietose, kurios sugertų kuo daugiau smūgio jėgos ir apsaugotų vairuotoją bei keleivius. Todėl kėbulo negalima tiesiog pjaustyti ir virinti - būtina išrinkti pažeistas dalis pagal gamintojo nustatytą schemą ir nuosekliai jas pakeisti.

„Tokvila" servise remonto procesas vykdomas griežtai pagal gamintojo technologiją. Taip po avarijos atstatytas automobilis lieka toks pats saugus, kaip iki jos. Po remonto pasirūpiname ekspertizės dokumentais, kad sutvarkytas automobilis galėtų grįžti į eismą.

Reikia kėbulo remonto profesionalų pagalbos? Registruokitės!

Remonto procesas

  • Pagal techninį remonto vadovą konkrečiam automobiliui iš gamintojo duomenų bazės nurodoma konkreti eiga, kada, kurioje vietoje ir kaip nuimti atskiras dalis, nepažeidžiant automobilio kėbulo konstrukcijų. Kėbulo geometrija matuojama pažangia „Car-O-Liner“ lazerine sistema.

  • Remontas po didesnės avarijos trunka nuo 5 iki 20 darbo dienų, priklausomai, kiek stipriai pažeistas automobilio rėmas.
  • Suskaičiuojama remonto sąmata ir pateikiama klientui arba draudimo bendrovei su nuotraukomis ir brėžiniais, kurie nurodo kiek pažeistas automobilis, kiek reikės keisti naujų dalių, o kiek dalių galima remontuoti.

Remontuoti ar keisti detalę?

Išorinės nuimamos kėbulo dalys dažniausiai būna keičiamos naujomis, tačiau dėl vidinių detalių sprendžiama individualiai, remiantis gamintojo techniniais reikalavimais. Tokios dalys yra nugręžiamos, nupjaunamos, nukalamos.

Pats automobilio rėmas matuojamas ant kėbulų geometrijos stendo ir stebimi jo nukrypimai. „Tokvila" kėbulo remonto servise naudojame modernią techniką, kuri viso proceso metu leidžia matyti darbų kokybę iki 1 mm paklaidos, kas reiškia automobilio atstatymą į gamyklinius parametrus.

„Tokvila" kėbulo remonto servise atstatytiems automobiliams pasirūpiname techninei ekspertizei būtinų dokumentų paruošimu ir pateikimu ekspertų patvirtinimui, kad jūsų automobiliui būtų leista grįžti į eismą. „Toyota" ir „Lexus" automobiliai yra mūsų pagrindinė specializacija, tačiau taip pat galime remontuoti kitų markių automobilius, taip pat pagal gamintojų numatytą technologiją.

Registruokitės

Jei patekote į eismo įvykį, registruokite žalą „Tokvila" servise ir mes pasirūpinsime jūsų automobiliu bei formalumais, kad kuo greičiau galėtumėte saugiai grįžti į kelią.

Susisiekti
Antonij Andrejevskis
Kėbulų vertintojas - konsultantas
Virginijus Markevičius
Kėbulų vertintojas - konsultantas

Profesionali įranga

Kėbulo karkasas yra pagrindinis elementas užtikrinantis vairuotojo ir keleivių saugumą, tam mes skiriame ypatingą dėmesį. Sutaisyti ir pašalinti deformacijas yra naudojamos techninės automobilių gamintojų dokumentacijos ir rekomendacijos.

Aukštą kėbulų remonto kokybę pasiekti padeda šiuolaikiška įranga – dažymo kameros „Wolf“, kėbulų geometrijos atstatymo stendai su kompiuterine matavimo sistema „Car-O-Liner“. Šia sistema galime išmatuoti automobilio kėbulo taškus net 1 milimetro tikslumu (gamykloje leidžiama 3 mm paklaida).

Darbams naudojamos kokybiškos medžiagos, vandens pagrindu pagaminti sertifikuoti „Standox“ dažai ir lakai.

Kokybiškas kėbulo dalių sujungimas

Štampuoti ir traukti profiliai su daug sustandinimo briaunų, įvairaus storio lakštai, iš kurių štampavimu gaunami įvairūs kėbulo konstrukciniai elementai ir panelės. Šių elementų tarpusavio sujungimui naudojamas kniedijimas, taškinis suvirinimas ar suvirinimas „MIG/MAG“ (Metal Inert Gas) būdu.

Laikantis visų gamintojo reikalavimų ir technologijų, po remonto detalėms grąžinamas buvęs standumas. Pakartotinio autoįvykio metu automobilio konstrukcija išlaikys saugumą žmonėms esantiems automobilio kėbulo viduje.

Kaip po avarijos ardomas ir pjaunamas kėbulas?

Pjovimo būdas parenkamas atsižvelgiant į esamas aplinkybes ir priklauso nuo atskyrimo vietos prieinamumo, lakštinės detalės formos, lakšto storio, pjūvio formos.

Jei atskyrimas yra nematomoje vietoje ir nekelia jokių formos išvaizdos rekalavimų, dalys gali būti nuimamos specialiu kirtikliu. Lygiems paviršiams gali būti naudojami pjovimo pjūklai, diskiniai prietaisai. Atskyrimas gręžimo principu naudojamas detalėms, sujungtoms taškinio suvirinimo metodu.

Suvirinimo taškai išgręžiami suvirinimo taškų grąžtu. Jeigu suvirinimo taškų negalima pasiekti grąžtu, tai jie gali būti nušlifuojami šlifavimo mašina. Tada detalė, kurią reikia keisti, nuplėšiama ir taip atskiriama nuo automobilio kėbulo.

Kaip sujungiamos kėbulo detalės?

Sujungimas sraigtais taikytinas tada, kai automobilis yra modulinės konstrukcijos ir atskiros dalys keičiamos visiškai. Tokiu pat principu yra tvirtinami sparnai, buferiai ir kiti mažiau įtakos kėbulo standumui turintys elementai.

Kniedijimas naudojamas ir gamyboje, ir remonte. Pagal temperatūros specialius režimus skirstoma – šaltas, karštas ir mišrus, pagal įrankio veikimą į kniedės galvutę – tiesioginis ir atvirkštinis, pagal priėjimą – dvipusis ir vienpusis, pagal kniedės koto deformaciją – smūginė, patraukimo, išvalcavimo, presavimo, elektromagnetinė

Kitas metodas – suvirinimas. Pagal „TIG“ metodą šviesos lankas dega tarp volframinio elektrodo ir gaminio, kaip apsauginės naudojamos inertinės dujos. Kėbulų srityje įsitvirtino „MAG/MIG“ metodas, suvirinimo vietą gaubia apsauginis dujų sluoksnis ir tekančių aktyvių dujų, kuris privalo apsaugoti nuo (O2) ir (N2) įtakos į lanką.

Viena iš daugiausiai naudojamų technologijų – taškinis suvirinimas, taip pat labai populiarus kėbulų remonte, tvirtas ir greitas sujungiamų skardų metodas.

Susisiekite su mumis
Kėbulų centro priėmimas ir servisas
Kėbulų centro priėmimas ir servisas

Savanorių pr. 274, Vilnius
kebulai@tokvila.lt
+370 5 210 3232
I-V 07:00 - 19:00
VI 09:00 - 16:00

Kiekvieno mėnesio antrąjį trečiadienį darbą pradedame nuo 10 val.
Kėbulų centro priėmimas
Kėbulų centro priėmimas

Žalgirio g. 122, Vilnius
kebulai@tokvila.lt
+370 5 210 3232
I-V 07:00 - 19:00
VI 09:00 - 16:00

Kiekvieno mėnesio antrąjį trečiadienį darbą pradedame nuo 10 val.
Navigacija į servisą
Eiti į tokvila.lt